Exkurze do moštárny

Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 vyrazí celá havřická škola na exkurzi do moštárny společnosti Ovocňák.

V 8:00 vyrazíme autobusem od školy do Rudic, kde se nachází sídlo firmy. Žáci budou na místě rozděleni do dvou skupin a v 8:30 vyrazí na prohlídku moštárny.

Ta se bude skládat z několika částí. V jedné se děti seznámí s procesem výroby ovocných moštů, projdou si jednotlivé fáze zpracování ovoce a ochutnají čerstvě vylisovanou šťávu.

Ve druhé části exkurze se děti přesunou do zázemí firmy, kde je čeká další program. Zde se děti dozví zajímavosti o ovoci a zelenině, které budou doprovázeny různými hrami a kvízy. Pro všechny účastníky budou také připraveny drobné dárečky.

Nakonec si prohlédnou vstupní halu, ve které jsou vystaveny zemědělské stroje. Do nich si budou moci nasednout a prozkoumat je tak hezky zblízka.

Po skončení exkurze se vracíme zpět do školy na oběd.